Erdoğan’dan Batı’ya “Gazze” tepkisi: İran karşısında tek ses olanların İsrail’e karşı da tek ses olması gerekiyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Afrikalı kardeşlerimizin, Filistin davasına ve adaletsizlere karşı hassasiyeti tüm dünyanın malumudur. 7 Ekim’den bu yana çoğu çocuk, kadın, yaşlı ve sivil 34 bin Filistinli, İsrail güçleri tarafından katledildi. Son asrın en büyük katliamlarından biri Gazze’de yaşanıyor. Bir an önce ateşkes sağlanmalı. Batılı ülkelerin İran karşısında tek bir ses olabildiklerini gördük. Aynı aktörlerin İsrail’e karşı da tek ses olması gerekiyor” dedi. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan ile ortak basın toplantısı düzenledi. 

Erdoğan şunları söyledi: 

“Afrika kıtasının hep gönlümde bir yeri oldu. Afrika açılımımızın kıta ülkeleri tarafından da muhabbetle karşılandığı görmek bizi ayrıca sevindiriyor. Kıta ile ilişkilerimizi geliştirme kararlılığımız bakidir. Dünya belşten büyüktür şiarımızın Afrikalı kardeşlerimiz nezdinde yankı bulması doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. 

Afrikalı kardeşlerimizin, Filistin davasına ve adaletsizlere karşı hassasiyeti tüm dünyanın malumudur. 7 Ekim’den bu yana çoğu çocuk, kadın, yaşlı ve sivil 34 bin Filistinli, İsrail güçleri tarafından katledildi. Son asrın en büyük katliamlarından biri Gazze’de yaşanıyor. Bir an önce ateşkes sağlanmalı. Batılı ülkelerin İran karşısında tek bir ses olabildiklerini gördük. Aynı aktörlerin İsrail’e karşı da tek ses olması gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x