Türkiye’nin En Zengin İsimleri Değişti: Erdoğan’ın Damadı Selçuk Bayraktar ve Abisi Listeye Bu Sıradan Giriş Yaptı

Yıllardır dolar kurunda yaşanan yükseliş Türkiye’de yaşayan orta ve dar gelirli vatandaşların hayat kalitesini aşağı çekse de, yurt dışına ihracat yapan şirketlerin yöneticileri ve sahipleri servetine servet katmaya devam ediyor.

Dünyanın en zengin isimlerini yayınlayan Forbes Dergisi, anlık olarak değişiklikleri aktardığı listede Türkiye’nin milyarder isimlerine yer verdi. Dergi tarafından son veriler ile güncellenen listede en dikkat çekici yükseliş, Baykar şirketinin yöneticileri Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar’dan geldi.

2016 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile evlenen Selçuk Bayraktar, aynı zamanda kendisi gibi milyarder olan Haluk Bayraktar’ın kardeşi olarak biliniyor. İki isim, son yıllarda sık sık siyasi açıklamaları ve muhalefet partilerine yönelik sivri çıkışlarıyla tepki toplarken, yayınlanan listeye dolar milyarderi olarak giren iki ismin servetindeki yükseliş dikkat çekti.

İKİ İSMİN SERVETİNİN TOPLAMI 2.3 MİLYAR DOLARA ULAŞTI

Baykar üretimindeki insansız hava araçlarını çok sayıda ülkeye ihraç eden iki ismin servetinin toplamı 2.3 milyar dolara ulaştı.

44 yaşındaki Selçuk Bayraktar, 1.2 milyar dolarlık serveti ile Türkiye’nin en zengin 24. ismi olurken, abisi 45 yaşındaki Haluk Bayraktar ise 1.1 milyar dolarlık serveti ile listede 26. sırada yer aldı.

İşte Türkiye’nin en zengin isimleri:

1. Murat Ülker (5.1 milyar dolar)

2. İpek Kıraç (3.7 milyar dolar)

3. Semahat Sevim Arsel (3.6 milyar dolar)

4. Şaban Cemil Kazancı (3.3 milyar dolar)

5. Mustafa Rahmi Koç (3.2 milyar dolar)

6. İbrahim Erdemoğlu (2.8 milyar dolar)

7. Erman Ilıcak (2.7 milyar dolar)

8. Ferik Şahenk (2.6 milyar dolar)

9. Hamdi Ulukaya (2.5 milyar dolar)

10. Ali Erdemoğlu (2.5 milyar dolar)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x