Balinalar  ARB Coin ve FET’i Satıyor: Bu 2’sini Alıyor!

Kripto para piyasası, son zamanlarda hem büyük yatırımcıların (balinalar) hem de kurumsal yatırımcıların hareketliliği ile gündemde. Kripto para piyasası son zamanlarda oldukça hareketli. Bu hareketliliğin arkasında ise yatırımcıların farklı borsalara yaptıkları büyük çaplı transferler yatıyor. 3 Mart tarihinde DWF Labs, Amber Group ve büyük bir balina, ARB coin dahil milyonlarca dolarlık token transferleri gerçekleştirerek piyasada dikkat çekici bir gelişmeye yol açtı. Bu makalede, bu üç aktörün transferlerini inceleyeceğiz ve bu transferlerin kripto para piyasası için ne anlama gelebileceğini analiz edeceğiz.

DWF Labs, FET tokenlarını Binance’a aktardı

Kripto para piyasası takipçisi @ai_9684xtpa’nın 3 Mart tarihli paylaşımına göre, DWF Labs, 5 dakika önce Binance’a 2,05 milyon FET transferi gerçekleştirdi. Bu transferin değeri yaklaşık 3,87 milyon ABD Doları. Bu işlemle birlikte DWF Labs’ın elindeki tüm FET pozisyonları transfer edilmiş oldu. 29 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında ise DWF Labs, toplam 3,05 milyon adet FET tokenını (0,2 ABD Doları maliyetle) merkezi borsalara (CEX) yatırdı. Bu tokenlar eğer tamamen satılırsa, DWF Labs için 4,56 milyon dolar kar anlamına geliyor.

Amber Group, ARB coin projesini Coinbase’e transfer etti

Aynı takip hesabının 3 Mart tarihli başka bir paylaşımına göre, Amber Group, 3 dakika önce Coinbase’e 1 milyon ARB transferi gerçekleştirdi. Bu transferin değeri ise yaklaşık 2,06 milyon dolar. Amber Group, son üç günde toplam 2 milyon ARB tokenını merkezi borsalara transfer etti. Bu transferlerin toplam değeri ise 4,03 milyon dolar olarak kaydedildi.

Balina, ARKM ve PEOPLE tokenlarını Binance’ten çıkarttı

Kripto para piyasası verilerini takip eden @EmberCN hesabının paylaşımına göre, büyük bir yatırımcı (qklpj.eth adresinin balinaya ait olduğu düşünülüyor) son iki günde Binance’tan 4 milyon ARKM ve 55,12 milyon PEOPLE tokenı transfer etti. Bu transferlerin toplam değeri sırasıyla 10,66 milyon ABD Doları ve 2,67 milyon ABD Doları. Aynı adresten, muhtemelen aynı balinaya ait olduğu düşünülen başka bir adrese de 9 saat önce 1,01 milyon ARKM transferi gerçekleştirildi.

Bu transferlerin nedenleri henüz netlik kazanmasa da, yatırımcıların kripto paralarını farklı borsalara taşımasının çeşitli nedenleri olabilir. Bunlar arasında; farklı borsaların sunduğu stake etme, borç verme gibi ek hizmetlerden faydalanmak, piyasa dalgalanmalarından korunmak için varlıklarını çeşitlendirmek veya farklı yatırım fırsatlarını değerlendirmek yer alıyor.

Kripto para piyasasındaki hareketliliğin önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor. Bu nedenle yatırımcıların piyasa takibini sıkı tutmaları ve yatırım kararlarını dikkatli bir şekilde vermeleri önem arz ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x