Grammy Ödüllü Chris Botti 17 Mayıs’ta İstanbul’da

Türk müzikseverlerin yakından takip ettiği Chris Botti, 41 konserlik dünya turnesinin İstanbul ayağında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda 17 Mayıs’ta saat 21.00’de hayranlarıyla buluşacak.

Konserde Chris Botti, beş özel konuğu ve orkestrasıyla birlikte müzik tutkunlarına büyüleyici bir akşam vadediyor.

CAZ, POP VE KLASİK ARASINDA BİR YOLCULUK

Sanatında duygusal derinlik ve teknik ustalıkla öne çıkmayı başaran Chris Botti, müziğiyle ilgili, “Müziğim her zaman caz, pop ve klasik arasında bir yolculuk vadeder” diyor.  Bu yolculuk, onun müziksel ifadesini ve sınırları zorlama biçimini gözler önüne seriyor.

SANATSAL YENİDEN DOĞUŞ: VOL. 1

Chris Botti, Vol.1 adlı son albümünü yeni bir başlangıç olarak görüyor. Sanatçı, 60 yaşında kaydettiği albüm için, “Dünyadaki birçok şey gibi, kariyerimde de bir yeniden başlama zamanıydı” diyor. Orkestral düzenlemelerin bir kenara bırakıldığı albümde, akustik caz ve klasik standartlara odaklanılarak müziğin sadeliği ön plana çıkarılıyor.

EFSANE İSİMLERLE DOLU BİR KARİYER

Chris Botti, müzik kariyeri boyunca Sting, Paul Simon, Barbara Streisand gibi efsane isimlerle birlikte çalıştı. Botti, “Müzik kariyerim boyunca birçok efsane ile çalışma şansı buldum ve her biri benim sanatıma farklı bir boyut ekledi” sözleriyle ifade ettiği gibi, her performansıyla kariyer basamaklarına bir yenisini daha ekleyerek müzik dünyasında zirveye çıkmayı başardı.

DÜNYANIN EN GÜZEL 50 İNSANI LİSTESİ 

Sanatçı 2013 yılında Impressions albümüyle En İyi Pop Enstrümantal Albüm kategorisinde Grammy Ödülü kazandı. Ayrıca 2008’de Italia ve 2010’da canlı kayıt albümü Chris Botti in Boston ile üç adaylık aldı.

Albümlerinin dördü Billboard caz albümleri listesinde bir numaraya ulaşırken, fiziği ve yaşam stiliyle de dikkat çeken sanatçı, 2004’te People dergisinin En Güzel 50 İnsan listesinde yer aldı.

İSTANBUL’DAN SONRA DUBAİ, PARİS VE LONDRA’DA

Daha önce Türkiye’de verdiği kapalı gişe konserlerde Türk müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Chris Botti, İstanbul’u her zaman büyülü bulduğunu, Türk dinleyicilerinin enerjisinin ise performansını özel kıldığını söylüyor.

Sanatçı son olarak 2021’de Atatürk Kültür Merkezi’nin açılış konserleri kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşmuştu.

Chris Botti 4 Mayıs’ta çıkacağı ve 41 noktayı kapsayan dünya turnesi kapsamında, 17 Mayıs’ta İstanbul’da vereceği konserin ardından 19 Mayıs’ta Dubai’de, 22 Mayıs’ta Paris’te ve 23 Mayıs’ta Londra’da konser verecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x