Mansur Yavaş: Ankara’da seçim çoktan bitti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP’nin Gölbaşı adayı Yakup Odabaşı ile beraber, Gölbaşı ilçesinde kırsal mahalleleri ziyaret etti. Yavaş, Karagedik Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. Beş yıl boyunca farklı bir belediyecilik yaptıklarını belirten Yavaş, Ankara’da artık sadece seçimde farkın ne olacağının konuşulduğunu söyledi. Yavaş, elini tutacak ilçe belediye başkanlarına ihtiyacı olduğunu aktararak Yakup Odabaşı için de oy istedi. Yavaş, çiftçilere yönelik desteklere ilişkin, “Bizden, Kırsal Kalkınma Desteği’ni en fazla alan yerler, arazisi nedeniyle Bala, Haymana, Polatlı, bu bölge. Hiçbir zaman ‘Ne kadar oy çıkmış’ diye asla bakmadık. ‘Ankara halkını zengin edeceğiz’ demiştik, Kırsal Kalkınma Desteklerimiz aynen devam edecek, artırarak devam edeceğiz. Biz sizin doğduğunuz yerde yaşamanızı, üretmenizi istiyoruz. Eskiden, küçüklüğümüzde, ‘Türkiye kendi kendine tarımda yeten ender ülkelerden biri’ deniyordu. Şimdi yurt dışından geliyor. Biz yeniden insanların tarıma dönmesini istiyoruz” diye konuştu.

‘ANKARA’DA SEÇİM ÇOKTAN BİTTİ’

Yavaş, Karagedik Mahallesi’nin ardından Selametli Mahallesi’ne geçti. Selametli Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği’nde vatandaşlarla bir araya gelen Yavaş, hayali işlere, çöp projelere para ayırmadıklarını, vatandaşın her zaman yanında olduklarını belirtti.

Mansur Yavaş, 15’e yakın ilçe belediyesinin partisinin adaylarınca kazanılacağını ifade ederek, “Allah herkesin kalbini biliyor. Yaptığımız belediyecilik, Ankaralı hemşehrilerimiz tarafından makbul bulundu. Şu an büyük bir oy farkıyla inşallah Ankara halkı bizi seçecek. Ankara’da seçim çoktan bitti” dedi.

‘DAHA ÇOK HİZMET YAPACAĞIZ’

Daha sonra Bezirhane Mahallesi’ne giden Yavaş, burada yaptığı konuşmada da “Şimdiye kadar yapılmayan destekler yapıldı. Allah’ın izniyle 5 yıl boyunca hizmet ettik, memnun olduğunuzu düşünüyorum. İkinci ve son dönem. Biz çok üretmenizi istiyoruz, burada yaşamanızı istiyoruz; ama hiçbir konfordan eksik olmadan yaşamanızı istiyoruz. El ele verelim. Daha çok hizmet yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x