Öğretmenler Eve İmamlar Okula!

Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) hayata geçirilen skandal uygulamalara bir yenisi daha eklendi. TELE1’den Barış Önal’ın haberine göre İstanbul Ataşehir Kaymakamlığı’nın ilçede bulunan okullara öğrencilerin etüt derslerinde imamların Kuran kursu vermesiyle ilgili yazı gönderdiği iddia edildi

Konuyla ilgili konuşan öğretmen “Ataşehir’de kaymakam okul müdürlerine yazı göndermiş. İlkokullarda okul sonrası etüt yerine müftülüğün gönderdiği imamların Kur’an dersi vereceği belirtilmiş” dedi.

MESAİ SAATLERİ DIŞINDA KURAN KURSU

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdurrahman Şeyhmuz, müdürün söylediklerini aktararak “İl Müftülüğü’nün Kaymakamlık oluruyla Müftülüğün binasındaki yetersizlikler nedeniyle okul dağıldıktan sonra bir ya da iki sınıf tahsis ederek Kur’an kursu uygulamasına gidilmiş. Mesai saatleri dışında, okul öğrencileri dışındaki yurttaşlara hizmet verilecek. Halk eğitim merkezimiz var yaklaşık 300 yerde çeşitli kurslar açıyoruz. Mesela bir camide ebru kursu da açabiliyoruz. Müftülük de demek ki talep doğrultusunda izin alarak böyle bir şey yapmışlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x